• تلفن: 32518888-034
  • ایمیل: info@hadishpishro.ir
  • ساعات کاری: 08:00-20:00

دستگاه NVR

همانطور که می دانید تمامی دوربین های مداربسته برای ذخیره تصاویر خود نیاز به حافظه دارند. در گذشته ای نه چندان دور یک کامپیوتر قوی با ظرفیت حافظه بالا انتخاب می شد و پس از نصب نرم افزار مدیریت ضبط تصاویر بر روی این کامپیوتر، به عنوان سرور مدیریت ضبط تصاویر دوربین های تحت شبکه مورد استفاده و توجه کارشناسان سیستم های حفاظتی، امنیتی قرار می گرفته است.

امروزه علاوه بر سرورهای حرفه ای و قدرتمند که تعداد زیادی از تصاویر دوربین ها را ضبط و مدیریت می کنند، دستگاه هایی وجود دارند که به صورت اختصاصی ضبط و مدیریت تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه را تحت عنوان NVR (Network Video Recorder) بر عهده دارند.

با استفاده از دستگاه NVR دیگر نیازی به راه اندازی سرور های گران قیمت نیست و همانطور که می دانید نگهداری و رفع اشکال سرور ها آسان نیست و نیازمند کارشناسان خبره کامپیوتری می باشد و ، مشکلاتی از قبیل ویروس، خرابی سخت افزاری، آپدیت های نرم افزاری (به خصوص در ایران) و… به صورت معمول برای این سیستم ها اتفاق خواهد افتاد.

دستگاه NVR برای اشخاصی که به دلایل بالا استفاده از سرور را مناسب نمی دانند و یا علاقه ای برای کارکردن با کامپیوتر را ندارند، کار را ساده کرده است. به این وسیله به راحتی می توانند تصاویر دوربین های تحت شبکه خود را ضبط، پخش و مدیریت کنند و همینطور به آسانی آن ها را به گوشی همراه شان منتقل کنند تا از هر جای دنیا به تصاویر دوربین هایشان دسترسی داشته باشند.